Автомобілі з переднім та заднім приводом: який обрати?

Дискусія стосовно того, який автомобільний привід кращий, надійніший та дешевший в обслуговуванні не вщухає з моменту випуску першого передньопривідного авто. І передньопривідні, і задньопривідні ТЗ мають свої переваги та недоліки і саме про них піде мова далі.

Плюси та мінуси заднього приводу

Автомобілі та все, що з ними пов’язано є однією з улюблених тем для чоловічих розмов. Так часто, як про автівки чоловіки говорять хіба що про азартні розваги, які можна грати в казино онлайн чи риболовлю. І найбільше представники сильної половини людства обговорюють передній та задній привід.

Останні часто називають класичними, адже, вони з’явились набагато раніше передньопривідних. Більшість суперкарів представницького класу (BMW, Mercedes, Infinity) мають саме передній привід. В чому ж його головні переваги?

По-перше, рівномірний розподіл ваги по всьому кузову. Це стало можливим завдяки тому, що мотор розташований спереду під капотом, а кардан і задній міст у задній частині ТЗ. Такий плавний розподіл ваги позитивно впливає на ходові якості, особливо це помітно на слизькій дорозі.

По-друге, під капотом з’явилось багато вільного місця, що в свою чергу забезпечує вільний доступ до всіх головних “агрегатів” авто. Завдяки цьому технічно обслуговувати передньопривідні машини в рази простіше.

По-третє, на кермо та салом практично не передається вібрація. Це створює максимальний комфорт  та зручність управління.

По-четверте, відсутність шрусу, який з’єднує колеса та трансмісію, забезпечує кращу маневреність. Колеса задньопривідного ТЗ повертаються на 10-15% більше. Це дозволяє робити складніші маневри, наприклад, об’їжджати ТЗ у заторах чи виїжджати із вщент заповненої парковки.

По-п’яте, більш динамічний розгін.

Щодо мінусів, то задньопривідні автомобілі дорогі в обслуговуванні та гірше “тримаються” на слизькій дорозі.

Передньопривідні авто: “за” і ”проти”

Передньопривідні ТЗ з’явились на ринку значно пізніше. Вони мають більш просту та надійнішу конструкцію в порівнянні з задньопривідними. До основних переваг таких машин відносять також:

  • дешевше виробництво та обслуговування (всі бюджетні машини мають передній привід);
  • відсутність масла та сальників дозволяє рухатись відразу після штатного розігріву навіть у морозяну погоду;
  • краща стійкість на слизькій дорозі та прохідність;
  • більше вільного місця у салоні.

До недоліків передньопривідних авто входять:

  • мало вільного місця під капотом;
  • двигун передає вібрацію на кермо та в салом, що погіршує комфорт під час їзди;
  • нерівномірний розподіл ваги по кузову, що часто призводить до заносів задньої частини на слизькій дорозі (у цьому випадку заборонено різке гальмування, щоб вирівняти машину необхідно додати газу).

Незважаючи на це автомобілі з переднім приводом в рази популярніші серед автолюбителів. Вони приваблюють не лише покупців, але й виробників, адже, передній привід здешевлює виробництво.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий