Максим Шкіль: «для топової версії SQ8 дизельний двигун — найкращий варіант!»

На початку липня Audi презентувала топ-версію моделі Q8 — новачок отримав індекс SQ8 TDI, який красномовно засвідчив: «кільця» і не думають ставити хрест на дизельних двигунах.

Максим Шкіль: «для топової версії SQ8 дизельний двигун - найкращий варіант!»

Нагадаю: дизельгейт, який зародився в концерні Volkswagen, став причиною справжнього водорозділу в автомобільному світі — тепер є період до вересня 2015 року, та після, коли сучасні дизельні двинуни, незважаючи на всі свої наочні переваги, опинилися в опалі.

Але те, що зараз відбувається на наших очах, можна назвати проявом закону збереження енергії: 2015 року дизельгейт зародився у концерні Volkswagen — і от тепер силами Audi, яка є частиною концерну Volkswagen та за зумісництвом його найприбутковішим брендом, дизелям намагаються повернути ти позиції, на які вони абсолютно правомірно претендують.

Про те, що собою становить машина і чому лінійку Q8 очолила версія з дизельним двигуном, ми поспількувалися із Максимом Шкілем, засновником Ауді Центр Одеса Юг. До складу цього офіційного представника марки входить Audi Terminal — перший в Україні дилерський центр, виконаний в концепції Audi Sport.

И обязательно прописаны хэштэги под интервью: Максим Шкіль, Максим Шкиль, Audi, Ауди, Ауді, Q8, SQ8 TDI, Ауді Центр Одеса Юг, Audi Terminal

— Максиме Вікторовичу, моє перше питання стосується позначки TDI в назві нового топового крос-купе від Audi. Як Ви ставитеся до появи дизельного двигуна у моторному відсіку одної з флагманських моделей марки, яку презентує в Україні Ваше підприємство?

— Моє ставлення абсолютно чітке: мова йде про швидкісну модель люкс-сектора, яка надає можливість пересування не тільки шляхами, але й поза асфальтом. Тож, найпотужніший дизельний двигун, серед тих, що пропонуються покупцям у Європі, цілком доречний — це 4-літровий бі-турбонадувий V8 з віддачею 435 кінських сил та 900 Нм обертаючого моменту.

Максим Шкіль: «для топової версії SQ8 дизельний двигун - найкращий варіант!»

— Тобто, Ви не вбачаєте в рішенні Audi встановлювати на SQ8 дизель нічого дивного. Ок. Але ми говоримо про топове крос-купе — і на сьогодні, враховуючи репутацію дизельних двигунів у світі, такий крок виглядає чи не провокаційним…

— Знову ж таки, тут все цілком зрозуміло. Audi SQ8 має стартову динаміку на рівні 4.8 секунди, тож нема ніяких сумнівів щодо того, чи має це авто право перебувати серед топ-моделей, що пропунує своїм покупцям Audi. Додайте до цього зовнішність, яка й у «звичайного» Q8 випромінює енергію — а у SQ8 TDI має підкреслену атлетичність… Нарешті, не варто забувати, що саме дизельні Audi п’ять разів перемагали у найпрестижнішому в світі марафоні на витривалість «24 години Ле-Ману» — тобто, дизельні двигуни цілком довели, що можуть використовуватися у автоспорті світового рівня. Причому, говорячи про SQ8, ми маємо пам’ятати, що мова йде про гібрид — хоча і м’який, із стартер-генератором. А дизель-електричні Audi перемагали у Ле-Мані ще тричі. Тобто, загалом маємо вісім перемог… На мою думку, немає нічого дивного в тому, що багаторічні напрацювання не поспішають «списати» — тільки для того, щоб відповідати кон’юктурі сьогодення. Врешті решт, запитайте у покупців: вони дійно хочуть відмовитись від сучасних дизельних двигунів?

Максим Шкіль: «для топової версії SQ8 дизельний двигун - найкращий варіант!»

— Щодо схеми «м’який гібрид», за якою побудовано SQ8 TDI. Оскільки цей термін тільки входить в повсякденне життя світового автопрому, можна трошки детальніше: про що йде мова? Це певна комплектація, чи щось з переліку опцій… 

— Технічно SQ8 майже повторює SQ7: 4-літровий бі-турбовий дизель із додатковим електрокомпресором, 8-ступенева автоматична коробка, постійний повний привід quattro із розподільчим диференціалом Torsen, що передає 40% обертаючого моменту на передні колеса і 60% на задні, пневмопідвіска. Але силовий агрегат доповнено ремінним стартер-генератором потужністю 11 к.с., який забезпечує роботу системи start-stop та надає змогу протягом 40 секунд не користуватись двигуном на швидкостях від 50 до 150 км/год. За рахунок цього доповнення, яке дозволило вписатися у вимоги EU-6 DG, авто й отримало визначення «м’якого гібрида». В такому вигляді випускатимуть усі Audi SQ8 TDI.

Максим Шкіль: «для топової версії SQ8 дизельний двигун - найкращий варіант!»

— Ви згадали про показник стартової динаміки: 4.8 секунди. Це рівень спорт-карів, проте зовні авто майже не відрізняється від «звичайної» Q8, найпотужніша версія якої має 3-літровий бензиновий двигун потужністю «усього» 340 к.с., яка відчутно повільніша…

— Так, 340-сильна Q8 (яка дебютувала в Україні восени 2018 року) прискорюється з місця до 100 км/год на секунду повільніше (за 5.9 с). Але враховуючи її зовнішність, я не вважаю, що топова модифікація повинна відчутно відрізнятись від «звичайної» Q8. Це взагалі непритаманно Audi — яскраво відокремлювати свої найпотужніші та найшвидші авто. Є певний набір зовнішніх деталей, які дозволяють миттєво відрізняти ті ж S-версії, і у SQ8 TDI вони всі присутні: корпуси дзеркал з полірованого металу, колеса зі своїм власним зовнішнім виглядом збільшеного діаметру (для SQ8 можна замовити 22-дюймові диски; стандартно 21-дюймові колеса), випускна система із подвійними круглими патрубками… Тобто, той хто розбирається в техниці, одразу побачить відмінності. А у всьому іншому клієнти дуже задоволені зовнішнім виглядом Q8.

— А чого варти очикувати в салоні SQ8?

— Тут та сама історія, що у випадку із зовнішністю: зміни мінімальні, але відчутні. Перш за все, це чорний колір, який став фірмовим для інтер’єрів S-серії від Audi. А знайомий по «звичайній» Q8 інтер’єр Audi Virtual Cockpit з двома сенсорними екранами на центральній консолі має S-режим панелі приладів (з тахометром посередині). Передні крісла з інтегрованим підголів’ям, два варіанти керма — класичне з трьома спицями та з пласкою нижньою частиною, композит в оздобленні… Тобто, це не перебільшення: як і у випадку з інтер’єром, тут вистачає кількох деталей, щоб зробити його особливим, саме таким, як потрібно Q8 у S-виконанні.

Максим Шкіль: «для топової версії SQ8 дизельний двигун - найкращий варіант!»

Максим Шкіль: «для топової версії SQ8 дизельний двигун - найкращий варіант!»

— Тобто, ми маємо кілька стильних деталей у зовнішності, ще кілька деталей у салоні і стартову динаміку на рівні 4.8 секунди. А ще ремінний стартер-генератор та можливість замовити 22-дюймові диски. І звичайно, шильдик SQ8. Це те, за що покупці платитимуть гроші?

— Покупці платитимуть гроші перш за все платформу MLB Evo. Це та сама платформа, на якій побудовані, наприклад, Bentley Bentayga та Lamborghini Urus. Що це значить для покупця, для якого важливо мати повноцінне крос-купе? Про пневмопідвіску можна навіть не пригадувати — вона у подібної техніки вже давно входить до стандартної комлпектації. Як, доречі, у випадку з SQ8, і електромеханічні активні поперечні стабілізатори та карбон-керамічні гальма. А от серед опцій можна обрати 22-дюймові колеса. І доповнити їх спортивною підвіскою, яка поставляється разом із активним диференціалом — він змінює подачу тяги на колеса у поворотах відповідно до навантаження на зовнішнє/внутрішнє колесо. А можна замовити повнокероване шасі з кутом повороту задніх коліс до 5 градусів — причому, таке шасі може поставлятися або окремо, або як частина спортивної підвіски з активним диференціалом. Ось за що покупці платитимуть гроші. На додачу до деталей у зовнішності та інтер’єрі.

Максим Шкіль: «для топової версії SQ8 дизельний двигун - найкращий варіант!»

— Я спробував пригадати, кого можна позначити як прямого конкурента SQ8 TDI. І виходить цікава картина: Mercedes не пропонує нічого подібного, у GLE дизельні модифікації «закінчуються» на 3-літровій 330-сильній модифікації 400d. Porsche взагалі відмовилась від дизельних двигунів. Тож, єдиний суперник — це BMW X6 M50d… 

— Саме так. 3 літра, квадро-турбонагнітач… Але всього 400 кінських сил, 760 Нм обертаючого моменту та паспортні 5.2 с до 100 км/год. Насправді, дуже непогані результати, але навіть за цифрами SQ8 виграє. Тобто, мова йде про найпотужніше та з найкращою динамікою авто в своєму сегменті. Це, доречі, теж одна з причин, чому люди купуватимуть SQ8 TDI: як для своїх показників, при помірних витратах пального наш клієнт отримує швидке, комфортабельне авто з відмінною керованістю. Найшвидше в своєму класі. На якому можна з’їхати з асфальту, не ризикуючи пошкодити машину. Про зовнішність нічого казати не буду — це справа особистого смаку. Але впевнений, що подібну сукупність властивостей здатне надати далеко не кожне авто навіть класом вище — при тому, що цінник SQ8 демократичним ніяк не назвеш.

— Доречі, а вже відомо, коли нова SQ8 TDI приїде до України та яка буде її вартість? У Німеччині продажі починаються наприкінці літа…

— Пріорітет у продажах цілком логічно віддано найбільшим ринкам. Тому нам доведеться зачекати: SQ8 з’явиться в Україні тільки в першому кварталі наступного, 2020 року. Втім, є й добра новина: на відміну від тієї ж Німеччини, де ціни на SQ8 починаються з 102 900 євро. Нам в цьому сенсі пощастило більше: вартість базової комплектації орієнтовно буде дорівнювати 90 тисяч євро.

— Що ж, чекаємо на появу SQ8 TDI в Україні. Дякую Вам за перше, поки що заочне знайомство з ним. До зустрічі!

Максим Шкіль: «для топової версії SQ8 дизельний двигун - найкращий варіант!»

Технічні характеристики Audi SQ8 TDI 2020MY

Габарити:

довжина — 5006 мм

ширина — 1995/2190 мм (без урахування дзеркал/із дзеркалами)

висота — 1624 мм (1630 мм з багажними рейлінгами)

колісна база — 2996 мм

об’єм багажного відсіку (5-місна конфігурація салону) — 605 л

ємність паливного бака: 85 літрів

ємність бака AdBlue: 24 літра

споряджена маса — 2440 кг (EU)

Двигун: 

дизельний, V-подібний, 8-циліндровий, з двома турбокомпресорами послідовної дії, допоміжним електричним турбокомпресором, безпосереднім впорскуванням палива та ремінним стартер-генератором; робочій об’єм 3956 cм3

максимальна потужність — 435 к.с. (320 кВт) у диапазоні 3750-4750 об/хв

піковий обертаючий момент — 900 Нм у диапазоні 1350-3250 об/хв

витрати палива (WLTP, за даними виробника):

— 8.6 л/100 км (міський цикл руху)

— 7.3 л/100 км (шосейний цикл руху)

Трансмісія:

8-ступенева, автоматична, з можливістю ручного перемикання передач; постійний повний привід quattro з міжосьовим диференціалом Torsen, розподіл обертаючого момента в звичайних умовах 40/60% (передня/задня вісь відповідно)

Динаміка:

0-100 км/год за 4.8 с

максимальна швидкість: 250 км/год (обмежена електронікою)

 

предпублікаційна підготовка Юрій Бугаєв

фото — Audi AG та Максима Шкіля

 

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий