Michelin і Nokian з хитрощами покидають російський ринок

Шинна компанія Nokian Tyres нарешті вирішила покинути російський ринок, щоправда, з деякими хитрощами. Те ж стосується і французького бренду Michelin, котрий, як і фінська компанія, ніби і покидає рф, але за принципом Поплавського – йде і йде, але ніяк не піде…

Якщо конкретніше, Nokian Tyres офіційно уходить з Росії, але завод у Всеволожську продовжить роботу! Щоправда, виробляти шини він буде в основному для локального ринку та країн СНД. Щодо ринків далекого зарубіжжя, то тут ситуація неоднозначна: наприклад, уже з початку липня постачати шини російського виробництва до Європи буде заборонено.

Аби компанія змогла продовжити роботу на ринку рф, російські активи Nokian Tyres швидше за все будуть передані локальному менеджменту з опціоном зворотного викупу. Тобто коли санкційна істерія вляжеться, фіни зможуть повернутися до Росії. За схожою схемою збирається піти з Росії французький шинний концерн Michelin, британський автохолдинг Inchcape, та й угода Renault з АВТОВАЗом у чомусь близька до цієї історії. Остаточне рішення головний офіс Nokian Tyres має ухвалити до кінця літа, а вийти зі складу російського бізнесу – до кінця року. І весь цей час завод у Всеволожську працюватиме.

Французький виробник шин продасть російське підприємство у підмосковному Давидовому. Покупцями активу стане топ-менеджмент заводу – вони відповідатимуть за подальший випуск шин, при цьому сам завод із персоналом чисельністю близько 750 осіб працюватиме як незалежна структура – окремо від групи Michelin.

Висновок: іноземні компанії ніби й покидають російський ринок, але фактично не виходять із бізнесу. Одним словом, макронщина…

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий