Найкрутіші автомобілі короля Великої Британії Карла ІІІ

Карл ІІІ любить швидку їзду та розкішні спорткари. Колекція авто короля Великої Британії багата на цікаві і недешеві моделі, причому деякі з них створено спеціально на його замовлення.

Цікаво, що перше авто принца Чарльза було не таким уже й дорогим. У 1968 році 19-річний спадкоємець британського престолу купив MGC GT. Спорткупе с трилітровою 145-сильною шісткою розганялося до 193 км/год. Воно і досі у власності королівської родини та стоїть у експозиції Сандрінгемського палацу.

На 21-річчя Чарльз отримав у подарунок від матері Єлизавети ІІ серйозніший апарат – кабріолет Aston Martin DB6. Він був потужнішим і швидшим – завдяки 282-сильному 4,0-літровому мотору розвивав 230 км/год. Цікаво, що принцу давав уроки водіння спорткаром трикратний чемпіон Формули-1 Грем Хілл.

Взагалі, Aston Martin – мабуть улюблена марка короля, причому він обов’язково вибирав кабріолети. У 1985 році емір Бахрейну подарував Чарльзу Aston Martin V8 Vantage з 5,3-літровим 406-сильним V8, зданий розвинути 282 км/год.

А у 1994 році за індивідуальним заказом принца створили заряджений кабріолет Aston Martin Virage. Стандартної 354-сильної вісімки йому було мало, тому встановили 6,3-літровий двигун на 462 к. с. Ну і заодно підвіску допрацювали. Принц Чарльз користувався автівкою до 2007 року, а в 2012 і 2019 роках її продавали на аукціонах.

У останні роки монарх став еко-активістом і виступає за обмеження шкідливих викидів. Тому свій улюблений Aston Martin DB6 він перевів на біопаливо (і тепер його вихлоп пахне алкоголем, що подобається королю), а для повсякденної їзди Лондоном став використовувати електромобіль Jaguar i-Pace.

Проте після проголошення королем Карл ІІІ все ж приїхав до Букінгемського палацу не на електрокарі, а на лімузині Rolls-Royce Phantom VI 1977 року. Машину збудували ще для його матері до 25-річчя її коронації і вона часто використовується королівською родиною для різноманітних церемоній.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий