Ремонт адаптивних (регульованих) амортизаторів

Адаптивна підвіска дає можливість водієві змінювати ступінь жорсткості амортизаторів у ручному режимі, або ж працювати повністю в автоматичному режимі підлаштовуючи роботу підвіски під роботу двигуна, коробки або тип дорожнього покриття. На просторах інтернету можна зустріти різні варіанти назв адаптивних амортизаторів — амортизатори з EDС, ADS, MRC, CDC, VDC кожен виробник дає свою назву технології, проте все це — амортизатори, що регулюються, або амортизатори з електронним регулюванням. Ми зупинимося на варіанті адаптивні амортизатори.

Адаптивною підвіскою оснащена більшість автомобілів преміум класу, спорткари, а також автомобілі з пневмопідвіскою.

Принцип роботи амортизатора, що регулюється

Візуально відмінність звичайного амортизатора і амортизатора з електронним регулюванням полягає в тому, що на корпусі активного амортизатора знаходиться клапан регулювання, і дроти живлення та управління, що йдуть до нього. (Фото нижче)

В адаптивному амортизаторі реалізовано складну систему клапанів, яка, власне, і відповідає за регулювання жорсткості. Існує безліч варіантів реалізації адаптивних амортизаторів. Кожна марка автомобіля має свою назву даної технології.

Основна відмінність амортизатора з електронним регулюванням від звичайного амортизатора – це можливість змінювати свою жорсткість залежно від параметрів дорожнього покриття та запитів водія. Зазвичай у конструкції адаптивної підвіски передбачено кілька режимів, проте в залежності від марки автомобіля вони можуть змінюватись. Можна виділити основні два режими:

• sport;

• comfort

Водій може вибрати будь-який режим залежно від потреб. Кожен режим передбачає автоматичне регулювання жорсткості амортизаторів. Наприклад, у режимі Sport адаптивна підвіска посилює прижимну силу (аеродинаміку), що в свою чергу покращує динамічні характеристики, збільшує зчеплення з дорожнім покриттям, тим самим спрощує керованість автомобілем, дозволяє проходити повороти з меншими перевантаженнями та кренами кузова.

У режимі Comfort амортизатори гасять нерівності дорожнього покриття, тим самим забезпечують комфортну поїздку, особливо коли йдеться про великі машини преміум класу.

Новий амортизатор, відновлений амортизатор чи китайський аналог?

Досить часто власники машин з активною підвіскою дізнаються, що машина оснащена такою підвіскою лише тоді, коли ця підвіска виходить з ладу. Основна проблема, з якою стикаються власники при виході з ладу автомобіля з активною підвіскою – ціна та наявність. Вартість одного нового амортизатора може стартувати від тисячі доларів, на додаток до «привабливої» ціни ще йде наявність у офіційних дилерів. Орієнтовний час на очікування деталі – 3-4 тижні.

Як альтернатива є варіант – ремонт адаптивних амортизаторів. Вартість ремонту буде на 30-50% менше від вартості нової деталі. Терміни з ремонту – 1-2 дні. Єдиний нюанс – це знайти спеціалізоване СТО, де ремонт виконуватиметься на професійному обладнанні та кваліфікованим персоналом. На просторах інтернету можна зустріти багато пропозицій щодо ремонту амортизаторів за 600-900 грн, але насправді це не має нічого спільного з справжнім ремонтом амортизаторів.

Ще один варіант – це китайський аналог. На українському ринку досить швидко і легко їх знайти за цілком прийнятною ціною. Однак є нюанс, пов’язаний із роботою електронного регулювання. Найчастіше в китайських аналогах стоїть заглушка замість клапану, тобто зовні амортизатор виглядає, як амортизатор з електронним регулюванням, проте за фактом її там немає. Китайський аналог працюватиме як звичайний амортизатор. Можливо, такий варіант для когось цілком прийнятний, бо, як ми писали вище, деякі власники автомобілів з адаптивною підвіскою навіть не здогадуються, що їхня машина оснащена цією технологією.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий