Рідкісний кабріолет Mercedes 1928 року від українського дизайнера продали за $730 000

У США на аукціоні Bonhams продали раритетний Mercedes-Benz 630K La Baule Torpedo Transformable 1928 року. За кабріолет віддали 730 тисяч доларів. Про це пише Фокус.

Усього випущено лише 12 Mercedes-Benz 630K із кузовом La Baule. Його дизайн розробив відомий стиліст українського походження Жак Савчик.

Жак чи Яків Савчик (справжнє прізвище — Савчук) емігрував у Францію з батьками наприкінці ХІХ століття. У передмісті Парижа він заснував власне кузовне ательє Saoutchik і створював дизайн ексклюзивних Mercedes-Benz, Hispano Suiza, Delahaye, Cadillac та інших авто.

Роботи Якова Савчика зараз дуже цінуються колекціонерами. Автомобілі відрізняються авангардним стилем, нестандартними рішеннями та яскравими кольорами кузова.

Mercedes 630K La Baule – не виняток у цьому плані. В авто двоє лобових стекол, а тканинний дах виконаний двосекційним — його можна скласти повністю або тільки над передніми сидіннями. А в обробці салону поряд зі шкірою та деревом є дорога тканина, як на гобеленах.

Кабріолет Mercedes оснащений 6,3-літровою компресорною шісткою, розробленою Фердинандом Порше. Вона розвиває 140 к.с. і дозволяє розвинути 145 км/год.

Авто збудували на замовлення клієнта зі США. Пізніше воно опинилося в прокатній компанії, яка здавала машини для зйомок у Голлівуді, і в 40-х роках авто знімалося в кіно. Mercedes 630K був експонатом кількох музеїв і пройшов реставрацію.

Нагадаємо, що недавно на аукціон також виставили спортивне купе Packard, створене іншим українським дизайнером — Олексієм Сахновським, який був нащадком Миколи Гоголя та гетьмана Полуботка.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий