Независимо от того, привык ты разговаривать по-русски или по-украински, мы рекомендуем тебе прочесть этот тест (если ты россиянин – лучше даже не начинай, мозг сломаешь). На самом деле мы нашли его в Сети еще 5 лет назад, но решЫли тряхнуть стариной, поделившЫсь с тобой этим шедевральным тест-драйвом. 

Понятия не имеем, кто его написал и насколько давно, но это шедевр… Дабы не дискредитировать данное издание, мы не станем публиковать источник. Скажем лишь, что на этом сайте статьи переводятся на 4 (!) языка, в данном случае украинская версия (остальные побоялись смотреть). Поскольку там было слишком много букв – мы отобрали только перлы, которые лично нас “поперли”…

Тест-драйв Opel Corsa

На тест потрапив пятідверний хетчбек, проте існує і трехдверка. Комусь здається, що виглядає вона динамічно, за рахунок більш похилого заднього скла і «циркульной» лінії бічних вікон, комусь — що вона, навпаки, важче, за рахунок масивнішої стійки. «Вибирай на смак».

Пластик передньої панелі — жорсткий на дотик, але виглядає приємно завдяки незвичайному забарвленню «в цятку». Все не так нудно! Кермо невеликого діаметру, обшитий шкірою, вельми приємно лежить в руках. Але є одне але: добре лежить він лише в єдино правильному положенні рук, яке по-водітельськи називається «Без десяти два».

До правильного хвата закликає і ще одна опція: обігрів рулюючи.

На центральній консолі — розсип ручок і кнопок.

Автомобілі обростають начебто красивими, але не дуже потрібними опціями. Підрульові перемикачі без фіксації, повторітелі поворотников в бічних дзеркалах. Добре хоч у Корси немає цих повторітелей, розіб’єш дзеркало — не так дорого заміна обійдеться.

Але ми відвернулися. Який же загальний вивід? Зручно! Можливо, не хапає трохи теплоти для повного затишку, якогось штришка. Втім, це зовсім суб’єктивно. Поїхали!

Пристрій під назвою «роботизована КПП» для нас поки що в чудасію, багато його побоюються — ніби і не «механіка», і не «автомат», хто його знає що там як?

Старт майже без затримок, коробки, зрозумівши що від них (!!! – прим.ред) вимагається, тримають першу передачу трохи подовше. В цьому випадку момент перемикання вже відчувається сильніше, та і само перемикання здається довшим — МКПП при активному розгоні інстинктивно «перекручуєш» швидше, тут же швидкість перемикання не залежить від розгону. Але обертаєш на цю увагу тільки в перший день їзди з «роботом», далі звикаєш і проблем це не доставляє.

А що ж двигун? Здавалося б, двигун 1,2 літра, 80 «коней», при спорядженій масі 1145 кг (а повна так взагалі за півтори тонни), 15,4 секунд «до сотні». Тоська зелена? Та ні, все не так погано.

Звичайно, якщо тримати обороти нижче 3000, то їхати можна тільки «рівномірно поступально», або дуже неквапливо розгонитися.

Звичайно, за задоволення треба платити — на таких низькопрофільних шинах і із спорт-пакетом на кожну ковбаню на дорозі машина реагує вельми нервово, а лежачих поліцейських краще проходити «пошепки».

Отже, якщо автомобіль купується для одного-двух чоловік, і поїздки плануються в основному по місту і ближнім передмістям, без перевезення великих компаній і габаритних вантажів. Або якщо це буде другий автомобіль в сім’ї. Може бути має сенс пожертвувати своїми розмірами і потужністю диркуна на користь економічності і більшого комфорту? Вибирати вам.

КОНЕЦ.

P.S. Уважай свою Родину и учи язык своих предков! Не хочешь – тебя здесь никто не держит…

ТЖ