Тест нового Nissan X-Trail e-4ORCE: подарунок від інженерів чи продукт маркетологів?

Попри всім відомі негаразди і нюанси, українці своїм гаманцем демонструють, що не просто готові, а хочуть купувати нові автівки. Ба більше, згідно останніх даних, у порівнянні з 2022-м роком, продажі авто без пробігу за 2023 рік в Україні зросли майже на 61%!

Звичайно, одні скажуть, що це абсурд, інші – що не треба рахувати чужі гроші. Але є й треті, які вважають, що будь-які сплески продажів це не лише зарплати співробітників, а й донати для ЗСУ. Чи варто про це говорити? Ні, але й без цього ніяк. Адже зі смартфонами і гаджетами теж є чималий приріст продажів. А що сьогодні автомобіль? Насправді це вже не стільки надійність чи керованість, скільки «гаджетованість». Навіть за умов війни.

І хоча ми вже публіковали нового для України тест Ніссан Ікс Трейл 2023, наразі мова піде про найпросунутішу його версію e-4ORCE. І це вже не паливний, не електричний і навіть не гібридний автомобіль у звичному для багатьох значенні.

На цьому Nissan X-Trail виокремлюється зазначення «e-4ORCE», яке вказує на наявність повного приводу… Що нового? Нічого. Але завдяки додатковому електромотору для задніх коліс. Теж що нового? А є що, втім про все згодом.

Новий X-Trail

Як ми вже писали, новий X-Trail намагається втілити спадщину своїх попередників з минулих поколінь, коли вони більш маститі у порівнянні з передостанньою генерацією. Ба більше, Трейл останнього покоління не лише виглядає брутальніше, а й є доволі громіздким на папері: довжина становить майже 4,7 метри, а колісна база — 2,7 м.

Версію e-POWER можна легко впізнати за відповідними логотипами, а позначення e-4ORCE підтверджує наявність повного приводу.

X-Trail e-POWER e-4ORCE. В чому прикол?

Якщо почитати опис на офіційному сайті українського представництва Ніссан в Україні, на перший погляд може здатися, що це не кросовер, а просто таки мегапрактичний автомобіль для будь-яких умов і погоди. Читаєш? Не напружуйся. Ось тобі ключові моменти (ми скоротили):

 • Навіть якщо трапиться вкрита кригою ділянка, контроль залишатиметься у ваших руках
 • Завдяки двом електромоторам спереду і позаду вага розподіляється практично ідеально
 • e-4ORCE контролює крутний момент і гальмування для кожного колеса окремо
 • Технологія e-4ORCE реагує до 10 000 разів на секунду
 • Навіть коли різкі повороти на підйомах — можете не переживати й довіритися автомобілю
 • Адаптація до будь-яких умов, адже авто вже обладнано режимами для снігу чи бездоріжжя
 • Ви відчуваєте, що на перехресті з круговим рухом автомобіль не розхитується; на шосе ви випереджаєте інші автомобілі; при гальмуванні рівномірний розподіл ваги дає змогу зупинитися настільки плавно, що навіть не проллється ваша кава

Вражає? Маркетологи… але скажімо так – інженери тут точно доклали зусиль. Адже цей «розумний гібрид» справді їде по-своєму і дозволяє чимало. Порівнювати його з попередником навіть немає сенсу, бо це абсолютно нова модель абсолютного нового чи навіть «через нового» покоління. Причому за всіма параметрами.

Як вже було сказано, позначення e-4ORCE приховує повний привід, який досягається за рахунок електромоторів, у цього кросовера відчувається лінійність реакцій, ефективність і, якщо своїми словами, такий собі «підрив», особливо на низах. Адже бензиновий двигун являє собою гібридний генератор, що виробляє струм для живлення електромотору.  Є також додаткова система рекуперації енергії (як у електромобілів).

Обладнаний бензиновим двигуном 1.5 VC-T MHEV з технологією зміни ступеня стиснення та двома електромоторами, даний Ікс Трейл розвиває у 213 к.с. і може розганятися до першої сотні трози більше, ніж за 7 секунд! При цьому витрати пального просто смішні – за бажання можна вкластися у 4-4,5 л, а на трасі чи при агресивному водінні у 6-7 літрів.

Джойстик з позиціями «D/B» є характерним для версій e-POWER, а кнопки EV та e-Pedal перед ним вказують на наявність цих функцій. Круглий перемикач режимів руху характерний для версії з повним приводом, якою є модифікація e-4ORCE. Плюс до цього своя графіка панелі приладів.

Загалом є 5 режимів і, що важливо, кожен з них не для краси, а справді змінює характер автомобіля та допомагає в тих чи інших ситуаціях

 • РЕЖИМ ECO — ДОПОМАГАЄ ВАМ ЗБІЛЬШИТИ ДИСТАНЦІЮ МІЖ АВТОМОБІЛЬНИМИ ЗАПРАВКАМИ: Оптимізує роботу двигуна та інших функцій автомобіля, поліпшуючи загальну ефективність.
 • РЕЖИМ NORMAL — БАЛАНС МІЖ ПРОДУКТИВНІСТЮ ТА ЕКОНОМІЧНІСТЮ: Забезпечує комфортне керування автомобілем за будь-яких умов.
 • РЕЖИМ SPORT — МИТТЄВЕ РЕАГУВАННЯ ДВИГУНА: Спортивний режим покращує керованість автомобіля під час проходження звивистих поворотів.
 • РЕЖИМ SNOW — МЕНШЕ ПРОБУКСОВУВАННЯ КОЛІС, КРАЩЕ ЗЧЕПЛЕННЯ: Адаптує налаштування акселератора. Інтелектуальна система повного приводу також адаптується, задіюючи всі чотири колеса для початку руху [4].
 • РЕЖИМ OFF-ROAD — ДЛЯ ЇЗДИ ПО БРУДУ, ПІСКУ ЧИ ГРАВІЮ: Покращує зчеплення та контроль завдяки інноваційній інтелектуальній системі повного приводу.

Місткість і ціна

Щоб не повторюватися, повторимо те, що писали у першому тесті «звичайного» Трейлу:

 • По-перше, просторо.
 • По-друге, ніби сила силенна екранчиків, але є «гарячі» клавіші
 • По-третє, дуже зручні сидіння.

Окрім того, передбачені такі елементи преміум-класу, як: шторки від сонця, окремі підігріви і клімат-контроль для заднього ряду та 7-місна версія.

За скільки можна купити новий Ікс Трейл? Початкова ціна в Україні станом на зараз становить 1 115 270 грн. Якщо говорить про модифікацію X-Trail e-4ORCE – від 1 595 160 грн.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий