Український виробник тягових батарей для електрокарів «SCAT» створив потужний пауербанк для ЗСУ

Після 24 лютого українському бізнесу стало несолодко. Проте деякі компанії навіть під час війни змогли не лише втриматись на плаву, а й підлаштуватися таким чином, щоб допомагати українській армії. І не тільки (і не стільки) грошима, як своїми винаходами, які допомагають на «передку», та ще й випереджають світових конкурентів по технічним параметрам та співвідношенню ціна/функціонал.

Однією з таких компаній стала вітчизняна «SCAT Power Batteries», яка донедавна пропонувала модифікацію тягових батарей для збільшення запасу ходу в електромобілях.

Не вдаючись у подробиці, достатньо знати, що українці втілювали у життя мрію багатьох власників «електричок» — без підзарядки (!) проїжджати з Києва до Львова. В принципі, зважаючи на вартість пального, особливо актуально це стало саме зараз, але наразі особлива увага компанії сконцентрована на дещо іншому напрямку діяльності, а саме – на виробництві надпотужних мультифункціональних пауербанків для військових і не тільки.

Унікальність військових пауербанків «SCAT»

Павербанк SCAT розроблено спеціально для військових, з оптимальним співвідношенням ваги до потужності та функціоналу. Корпус створений з нержавіючої сталі та захищений від попадання вологи. Це дозволяє транспортувати ПБ в екстремальних умовах та не боятися його ушкодження.

Найдоступнішим і найпоширенішим є SCAT-460.

Пауербанк Скат-460 зібрано на базі високоякісних Li-NMC акумуляторів та має «на борту» в базовій версії — 880 Вт.год ємності (240 000 мАг при 3.7В), що дозволяє:

 • до 120 разів заряджати звичайні телефони;
 • до 15-20 разів підживлювати потужні акумулятори сучасних квадрокоптерів;
 • до 10 годин працювати з інтернет-терміналом STARLINK
 • або – робити все вищезазначене одночасно.

Слід зазначити, що тактичний power bank SCAT-460 пройшов непростий шлях від прототипу до серійного зразка, з урахуванням і усуненням недоліків у справжніх військових умовах.

Тому остання 7-ма версія приладу є прикладом надійності і безвідмовності, попри ціну, що в рази менше за аналоги. І це при тому, що українські пауербанки ще й мають додаткові функції, які, до речі, теж були впроваджені за побажаннями військових у процесі їх використання на фронті.

Додаткові можливості

 1. При послідовному з’єднанні 2-х павербанків, користувач зможе проводити зварювальні роботи електродом 3мм впродовж 10-20 хв.
 • Можливе заряджання від сонячних панелей та одночасне користування пристроєм. 
 • Павербанк може заряджатися від автомобільного прикурювача за допомогою адаптера на 12В.
 • 12В розетки павербанку за допомогою USB хабів можуть роздавати по 1А на 20 пристроїв одночасно, і це не враховуючи вбудовані 4 USB виходи (USB hub можливо придбати під замовлення).
 • Функція джамп-стартера для авто – заводить розряджені авто десятки разів!
 • Швидка зарядка пауербанку від генератору авто – за 15 хв до 40% заряду, що дозволить досить довго користуватися пристроєм.
 • Замінює важкі та гучні дизельні генератори.

Скільки коштує і як купити

Українські накопичувачі енергії «SCAT» виробляються на замовлення, зі строками очікування 1-5 днів, в залежності від кількості та комплектації замовлених пристроїв.

Серед основних покупців як самі військові, так і волонтери, які забезпечують певні групи та підрозділи по всій Україні. Для отримання спеціальної вартості, військові надсилають запити від військових частин або організацій які займаються їх забезпеченням. 

SCAT-460 вважається «базовим» пауербанком. Його вартість становить 650-700$. В підтримку війкових діє спеціальна ціна $470-$570 в залежності від комплектації:

 • Базова версія без інвертору 220В (тільки USB розетки та силовий роз’єм)
 • Версія з інвертором в комплекті на 180 або 500 Вт
 • Версія із вбудованим інвертором в корпус ПБ на 180 або 500 Вт.

Але є ще більш потужна Мобільна Електростанція «Scat Power Station 2120», яка має аж 4.2 кВт.год ємності та інвертор на 2 кВт потужності з чистим синусом! Вага цього монстра сягає до 30 кг, тому електростанція створена на мобільній платформі для зручного пересування.

PS2120 не тільки може працювати як звичайний павербанк, але й забезпечувати безперебійну роботу укриттів, медичного обладнання, серверів, холодильників, теплових насосів, твердопаливних котлів та інших стратегічних пристроїв, які не можна відключати від мережі 220В. 

Ми порівняли цінники з іноземними аналогами. Для прикладу, можна згадати зарядні станції EcoFlow (виробляються в Китаї) – схожі за характеристиками прилади обійдуться щонайменше вдвічі дорожче. Приміром, якщо SCAT-460 (880 Вт.год) в перерахунку на гривні коштує від 19 000 до 23 000 грн., то EcoFlow DELTA mini (882 Вт.г) вартує більше 50 000 грн.

ХарактеристикиSCAT-460EcoFlow Delta mini
Ємність880 Вт.год882 Вт.год
Вага9 кг10.7 кг
Інвертор500 Вт1500 Вт
ЦінаДо 23 000 грн54 999 грн

Так, остання електростанція має сучасний вигляд, керування через застосунок та більш потужний інвертор, але для військових умов значно важливіше мати ємнісну батарею для зарядки блоків живлення дронів та планшетів за найнижчою вартістю, тому що часто подібні речі просто стають витратним матеріалом.

А щодо мобільної електростанції, тут ще цікавіше, так як вартість «SCAT PS2120» за зверненням від військових становить 89 000 грн, а пристрій GoalZero Yeti 1500X ємністю 1.56 кВт.год, що в 2.5 рази менше, вартує цілих 170 000 грн.

Винахідники вірять, що їх гаджети стануть у нагоді цивільним у різних куточках світу, оскільки зможуть забезпечити автономною електроенергією на певний час домоволодіння, дачі, можуть використовуватися у польових умовах (полювання, риболовля, туризм, експедиції, тощо)…. Тому сподіваються, що після перемоги України їх пауербанки здобудуть популярність не лише «на нулі», а створять потужну конкуренцію паливним генераторам, особливо зважаючи на екологічність даного рішення. А також стануть незамінним варіантом «про всяк випадок».

Першоджерело: scat.in.ua

Подписывайся на наш Telegram (там информация появляется быстрее, чем на сайте), не забывай про наш Инстаграм (там частенько то, чего нет ни на сайте, ни в Телеграме). Ну и конечно, подпишись в Facebook, если ты всё еще пользуешься им, конечно.

Добавить комментарий