Українським водіям із 1 травня загрожує новий штраф за порушення ПДР

В Україні набувають чинності нові положення Правил дорожнього руху. Згідно з ними, ближнє світло фар за містом залишається обов’язковим і після 1 травня. Відповідні зміни в ПДР були внесені постановою Кабміну №1105 від 20 жовтня 2023 року, повідомляє Фокус.

Тепер водії повинні вмикати ближнє світло фар або денні ходові вогні за межами населених пунктів цілий рік. Нагадаємо, раніше подібна вимога існувала лише в осінньо-зимовий період – із 1 жовтня до 1 травня.

Нові правила покликані зробити автомобілі помітнішими на трасі. Попри те, що влітку видимість на дорогах краща, авто із увімкненими фарами можна помітити на більшій відстані. До того ж, подібні вимоги вже давно діють у країнах ЄС, тобто ПДР України вирішили синхронізувати з європейськими нормами.

В умовах погіршеної видимості дозволяється вмикати і дальнє світло фар, проте потрібно стежити, щоб не засліпити водіїв зустрічних автомобілів.

Покарання за це порушення ПДР залишилося незмінним. Штраф за не увімкнене ближнє світло фар складає від 425 до 510 гривень.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий