Все про протитуманні фари для авто

Окрім основних фар в автомобілях відзначають ще один не менш важливий елемент – протитуманки чи ПТФ. Це не просто додатковий аксесуар для авто, а важлива складова системи безпеки. В умовах обмеженої видимості протитуманні фонарі дозволяють водію краще бачити дорожнє покриття та перешкоди. У деяких транспортних засобах вони встановлені штатно (із заводу), а в інших додатково (коли автовласники самостійно проводять їх монтаж).

Перед тим, як купити протитуманні фари, рекомендується врахувати їх основний функціонал:

• світло «пробиває» туман, сильний дощ, снігопад;

• світло не відбивається під впливом крапель вологи.

Close up of the car headlights. Exterior detail. Close up detail on one of the LED headlights modern car.

Все це допомагає підвищити рівень безпеки на дорозі та не залежати від погоди. Однак, деякі автовласники дотримуються хибної думки, що протитуманні фари можна легко замінити якісним ближнім або дальнім світлом. Але такий варіант вважається помилковим одразу з кількох вагомих причин.

Порівняння ефективності світлових променів ПТФ та ближнього/дальнього світла

Розглянемо основний список параметрів, за якими можна порівняти різні джерела світла в транспортному засобі:

1. Колір світіння.

ПТФ забезпечують насичене жовте світло, але в окремих ситуаціях відзначають білі промені. Що стосується ближніх/дальніх фар, різноманітність відтінків зашкалює – жовтий, помаранчевий, блакитний, білий.

2. Як падає промінь світла.

Світло від протитуманок лягає виключно в ділянку, що знаходиться між дорогою та туманом – перед автомобілем. Тому водій бачить необхідний відрізок шляху. Промені ближнього/дальнього світла лягають вище за туман, «не пробиваючи» його та рівномірно розсіюються по всій дорозі.

3. Особливості світіння.

Світло від ПТФ не відбивається від крапель вологи та мокрого асфальтового покриття. Промені ближнього/дальнього світла відбиваються від дощу, снігу (це особливо актуально для білих променів), в результаті чого утворюється напівпрозора плівка, яка зменшує видимість в умовах негоди.

4. Особливості променя.

Промінь світла від протитуманних фар досить широкий, «захоплює» узбіччя, що особливо важливо під час руху на відрізках серпантинних доріг. Ближні й дальні промені в основному спрямовані по центру шляху, а по узбіччях освітлення від них досить тьмяне.

Виходячи з вищевказаних моментів, можна дійти висновку, що світло від ПТФ і основних фар істотно відрізняється. Саме тому вони не можуть бути взаємозамінними, оскільки кожен тип ламп виконує індивідуальний набір функцій.

Обираючи запчастини на авто, багато автовласників дотримуються думки, що лампи для протитуманних фар повинні мати виключно жовте світло. Чи так це насправді?

На сучасному ринку можна зустріти безліч іномарок, у яких із заводу передбачені протитуманки з білим світлом. Згідно з основними міжнародними стандартами, сьогодні допускається застосування представлених конструкцій з білим теплим тоном, температура яких найчастіше досягає 4300К.

Підбираючи такі запчастини до автомобіля, слід пам’ятати про кілька важливих моментів:

1. Якщо використовувати ПТФ з білим світлом для основної автомобільної оптики, вони не справлятимуться зі своєю головною задачею – пробивати туман та дощ. В результаті, під впливом крапель вологи відбивається світло.

2. Встановлення протитуманок з білим світлом рекомендується проводити нижче, ніж зафіксована основна оптика. Вони мають бути розташовані якомога ближче до дороги. У такому разі потік світла буде спрямований на ділянку між туманом та дорогою.

3. При правильному налаштуванні промені світла виключають можливість появи «сліпих» зон для водія. Таким чином, біле світло для протитуманок можна застосовувати, але потрібно врахувати правила та особливості монтажу обладнання на транспортному засобі.

Заводські чи додатково встановлені протитуманки можуть бути укомплектовані різними видами ламп:

• Галогенові – відрізняються насиченим жовтим кольором, температура свічення яких досягає порядку 3200К.

• IPF або газонаповнені лампи – забезпечують яскраве та насичене жовте світло, але з меншою температурою, близько 2400К.

• Ксенонові – передбачають тепле біле світло, температура якого досягає 4300К.

Driving in Dense Fog at Night. Modern Car on the Foggy Road During Night Hours. Foggy Highway Conditions.

При самостійній установці протитуманних фар варто пам’ятати, що падаюче світло повинно бути вище за горизонтальну поверхню. Тоді промені світла будуть створювати чітку верхню межу пучка світла, а не розсіяне свічення. Внаслідок цього водій одержить максимальну видимість всього дорожнього полотна, незалежно від часу доби та погодних умов.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Один комментарий к “Все про протитуманні фари для авто

  1. Всем хай.
    Нигде не могу найти, подсобите ответом.нужна хорошая доставка роз,так, чтоб не обманула. Повод важный — день рождения. Живу в спб. Обычно заказывал, завядали очень быстро.Благодарю за ответ.

Добавить комментарий