Ремонт електромобіля — де і як це можна зробити

Про електромобілі здебільшого відгукуються позитивно і велику частку формування цієї думки складає те, що вони майже не ламаються. Чи це справді так – складно відповісти, адже це теж механізм, котрий рано чи пізно може вийти з ладу. І коли це трапляється, то потрібно звертатись до фахівців на СТО , котрі мають навички в ремонті таких авто.  

Ремонт електромобіля – справа непроста, а іноді й небезпечна. Якщо в автовласника немає досвіду, то краще й не братись.  

Що найчастіше ламається в електромобілях? 

Для того, щоб визначити «слабкі місця» електрокара спершу розглянемо, з яких комплектувальних він складається:  

 • Електродвигун; 
 • Батарея живлення. Її місткість залежить від потужності двигуна;  
 • Блок електроніки для управління;  
 • Інвертор перетворення електрики; 
 • Трансмісія спрощеного виду; 
 • Перетворювач.  

Двигун харчується завдяки акумулятору. Головними причинами несправності може стати або коротке замикання, або розрив контактів. Якщо водій розуміється в темі електротехніки, то він може оглянути авто та перевірити, як працюють електричні компоненти. Якщо ж ні, то варто довірити справу фахівцям автосервісу, котрий спеціалізується на цьому.  

 В нашій країні є станції обслуговування електромобілів, котрі розташовані здебільшого у великих містах. Власне там і можна перевірити роботу свого електрокару та у разі потреби провести ремонтні роботи.  

Вам можуть запропонувати наступні послуги: 

 • Підібрати потрібні запчастини; 
 • Захистити АКБ; 
 • Виконати роботи по кузову та інше.  

Єдине проблематичне, з чим можна зіштовхнутись – це якщо у вас ексклюзивна модель авто, то оригінальні запчастини складно знайти, а якщо і знайти, то очікування може тривати понад місяць.  

Чи можна провести якісь ремонтні роботи самостійно? 

Визначити причину несправності та ліквідувати її можна і своїми руками. Часто це ховається в допоміжних елементах, відповідно, перевірку потрібно починати саме з електричних контактів. Треба оглянути, чи немає місць розриву, чи справні перемикачі та датчики. Стосовно датчиків, то обов’язково до перевірки, адже саме вони передають інформацію про стан автомобіля. Окрім цього ви можете ще перевірити: 

 • Заряд батареї. Якщо рівень недостатній, то автівка не зрушиться з місця. В електромобілів такий закон, що чим більше вони перебувають в русі, тим менше розряджаються. Інакше батарея просто втратить заряд і її потрібно замінювати на нову.  
 • Двигун. Причина його поломки може бути пов’язана із несправністю контактних щіток.  
 • Електроніка блоку управління. Перевірка має проводитись задля визначення розриву контактів живлення.  

І у звичайних автомобілів, і у електро всі біди від одного – неправильні або недбалі умови експлуатації.  Якщо ви все ж не наважуєтесь розібратись із поломками свого електромобіля, то можна звернутись в один з автосервісів у Івано-Франківську: https://www.dexpens.com/Companies/Ivano-Frankivsk , де вам проведуть діагностику та усунуть поломки. І ви знову зможете насолоджуватись комфортними, а головне безпечними, поїздками.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий