Що робити в разі підриву ЗАЕС якщо ви опинилися в автомобілі

Що буде, якщо вибухне Запорізька АЕС та як себе поводити, якщо опинилися в дорозі під час сигнал ядерної тривоги? ТопЖир підготував окремий допис, присвяченій основним діям водіїв і пасажирів. Адже ЗАЕС – це те, що хвилює зараз не тільки кожного українця. Про вживання йодистого калію і таке інше ви прочитаєте, мабуть, на кожному сайті, а ось про дії в автомобілі – у нас.

Оскільки це гіпотетичний сценарій (але реальний, зважаючи на неадекватність сусіда), передусім важливо залишатися спокійним і діяти розумно. Ось кілька порад, які можуть вам допомогти у такій ситуації:

Поради для тих, хто опинився неподалік

 • Помітивши спалах у небі (або його відбиття від поверхонь), у жодному разі не дивіться в той бік. Це загрожує опіком рогівки, спалаховою сліпотою та опіком очей.
 • Зупиніть автомобіль на безпечній частині дороги.
 • Закрийте всі вікна, двері, люки та будь які отвори, перекрийте потік повітря ззовні.
 • Прийміть захисну позу (закрийте голову руками та опустіть лікті на коліна).
 • По можливості, прикрийте вуха навушниками — це захист від баротравми.
 • Прикрийте рот і ніс маскою, тканиною одягу або хусткою, дихайте через них, поки не опинитесь в укритті: це має захистити вас від потрапляння радіонуклідів в організм.
 • Після вибуху негайно треба знайти укриття. Головний критерій – хвилинна доступність. Якщо поруч немає спеціально обладнаного сховища, найкраще підійде підвал або центр великих бетонних будівель з мінімальною кількістю вікон та дверей.

Загальні поради для тих, хто опинився в дорозі

 1. Захистіть себе: Якщо ви опинилися в автомобілі під час вибуху на атомній електростанції, спробуйте віддалитися від небезпечної зони якомога швидше (якщо ви знаходитесь неподалік). Закрийте вікна та двері, щоб уникнути проникнення пилу і вогню. Уникайте вдихання диму і викидів.
 2. Прийміть рішення щодо евакуації: Якщо у вас є можливість виїхати з небезпечної зони, обережно рухайтесь в протилежному напрямку від електростанції. Слухайте новини, радіостанції або отримуйте інформацію з офіційних джерел для орієнтації та інструкцій.
 3. Залишайтеся всередині автомобіля: Якщо ви не можете евакуюватися, залишайтеся всередині автомобіля і утримуйте вікна, двері та вентиляцію закритими, щоб зменшити можливість потрапляння відпрацьованого ядерного палива та інших небезпечних речовин.
 4. Захищайте дихальні шляхи: Намагайтеся зберегти повітря якомога чистим. Дихайте через рушник, носову хустку або будь-який інший матеріал, який може фільтрувати повітря, щоб запобігти вдиханню потенційно небезпечних речовин.
 5. Залишайтесь на зв’язку з рятувальними службами: Намагайтеся встановити зв’язок з екстреними службами та повідомити їм про ваше місцезнаходження та поточну ситуацію. Слідкуйте за офіційними інформаційними каналами для отримання оновлень та інструкцій.
 6. Поводьтеся згідно інструкцій: Слухайте та дотримуйтесь інструкцій рятувальних служб, правоохоронних органів і місцевої влади. Вони надають найкращу інформацію та керівництво в умовах надзвичайної ситуації.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий