Тест-драйв Nissan Qashqai e-Power: не гібрид, але й не електромобіль

Це не гібридний авто у звичному форматі, але й не електричний автомобіль, що потребує підзарядки від зовнішніх джерел. Отож, чим цікавий Nissan Qashqai e-POWER, який нагадав мені часи блекауту і віялових відключень світла. Чому? Бо цей Кашкай з одногу боку генератор, а з іншого – такий собі Екофлоу…

У світі, де електрифіковані автомобілі стають все більш популярними, Nissan вирішив піти ще далі і вивів на ринок нову модель Nissan Qashqai e-Power. До речі, у 1-му кварталі поточного року вперше в історії автомобілебудування Tesla Model Y обігнала за продажами не тільки електромобілі, але й авто з ДВЗ. Мова йде про Tesla Model Y, яка відібрала у Toyota Corolla звання найпопулярнішого автомобіля у світі. А ось новий електрифікований Кашкай, можливо, стане тією саме моделлю, які змінить твою уяву про гібридні і електричні автомобілі.

Адже саме цей кросовер поєднує в собі найкращі якості електромобіля з універсальністю і практичністю традиційного бензинового автомобіля. Основною особливістю Nissan Qashqai e-Power є його приводний рух, який використовує технологію e-Power. Це не повноцінний електромотор, а комбінація бензинового двигуна і електричного приводу. Електромотор живиться виключно від батареї, яка заряджається від бензинового двигуна.

Фактично, ви отримуєте переваги електромобіля (такі як миттєва реакція на педаль газу і безшумний хід), без потреби заряджати його зовнішнім джерелом. До того ж, ти можеш не перейматися тим, що «не дотягнеш» до зарядки, бо 1,5-літровий бензиновий мотор виступає в ролі генератора. І в даному випадку фраза «тихіше їдеш – далі будеш» дуже доречна, бо від манери їзди дуже залежать витрати пального і запас ходу. Заявлені характеристики говорять, що у змішаному циклі Qashqai e-Power споживає 5,2 л бензину. Але я спробував «нудотну» схему водіння і досяг ще кращого результату – 4,2 л у режимі місто/траса зі швидкістю до 120 км/год. Вважаю, що за бажання можна досягнути і кращих показників. Якщо їхати «на повну», то середні витрати можуть легко сягнути 8-ми літрів пального.

Щодо динамічних характеристик, заявлений розгін до 100 км на годину становить 7,9 с. Це не мало, але й не багато – цілком достатньо для комфортних обгонів і старту зі світлофора. Проте все ще залежить від обраного режиму. Мій улюблений – Стандартний, коли і запас потужності відчувається, і по витратах пального все адекватно. В еко режимі авто занадто «овочеве» — реакції на педаль газу ну занадто в’ялі. У спорті – навпаки, але треба розуміти, що витрати зростають пропорційно.

Окремо варто згадати e-Pedal. При виборі цього режиму, автомобіль щоразу гальмуватиме (але не до повної зупинки) при відпусканні педалі газу – коли звикаєш, то навіть дуже зручно виходить, до того ж це дозволяє максимально рекуперувати енергію. До речі, є ще й режим EV – у цьому випадку автомобіль буде примусово їхати винятково на електроенергії, щоправда, на невеликій швидкості (ця фінкція для міста і заторів).

Преміальність

І хоча перед нами Ніссан, за рівнем оснащення і комфорту він сприймається скоріше як Infiniti. Знову ж таки цьому сприяє тихохідність, чудова шумоізоляція та якісне оздоблення салону. Все це разом із силою силенною систем безпеки створює відчуття преміальності. Особливого шарму додає й колір «ґрунтовки», який сьогодні особливо модний, хоча започаткував його VAG ще у  2017-му році, давши йому назву Nardo Grey. До речі, електрифікований Кашкай має візуальні відмінності від версії з ДВЗ, а саме – білі логотипи та видозмінена решітка радіатора з чорною глянсовою смужкою.

Зовнішній вигляд Nissan Qashqai e-Power залишається вірним кореням своєї моделі, виглядає сучасно і елегантно. Його характерні риси, такі як велика решітка радіатора V-Motion, динамічна лінія даху і масивні колісні арки, додають йому спортивний і водночас стильний вигляд.

Салон Nissan Qashqai e-Power традиційно зручний і доволі просторий. Комфортність сидінь та широкий простір для ніг забезпечують зручність для пасажирів як на передньому, так і на задньому ряді.

Переваги Nissan Qashqai e-Power

  1. Економічна ефективність: система e-Power дозволяє економити паливо, що забезпечує значну економію
  2. Екологічна чистота: зниження викидів CO2 та зменшені витрати палива
  3. Швидка реакція: електропривід забезпечує миттєву реакцію на педаль газу та плавність руху
  4. Розширена безпека: Qashqai e-Power оснащений передовими системами безпеки, такими як система контролю стабільності, система попередження про зіткнення, система розпізнавання дорожніх знаків та система моніторингу сліпих зон тощо.
  5. Гібридна мобільність: поєднання переваг електромобіля з легкістю заправки паливом робить Nissan Qashqai e-Power зручним та готовим до подорожей на велику відстань

Недоліки Nissan Qashqai e-Power

  1. Вартість. Купити електрифікований Кашкай в Україні можна за ціною від 1,5 до 1,77 мільйона гривень. Але це не стільки недолік, скільки платня за технології, які забезпечують економічність і екологічність
  2. Полка багажника занадто «дерев’яна», тому при їзді по нерівній дорозі з багажного відділення можна почути «цвіркунів»
  3. Батареї, розташовані під днищем, доволі сильно «випирають», що фактично зменшує кліренс, хоча за ТТХ він становить 175 мм
Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий