У Києві з’явився перший автомобільний музей (фото)

У Києві (вул. Малинська, 1) відкрився великий автомузей «Колеса історії». У його колекції зібрані понад 100 старовинних машин і мотоциклів, а також вінтажна побутова техніка. ТопЖир уже побував там і підготував репортаж.

ГАЗ-А — найстаріше авто в музеї

Музей створив київський колекціонер та реставратор ретро-авто Павло Лозовенко, який також відомий, як організатор фестивалю OldCarLand. Війна, звісно, заставила відкласти відкриття музею, але все ж не змусила відмовитися від задуму.

ЗІЛ-115 Володимира Щербицького

У музеї вистачає раритетів – приміром, можна побачити ЗІЛ-115 совєтського керівника України Щербицького чи автобус ЗІЛ-118 «Юність», який обслуговував урядову дачу в Криму за часів Леоніда Кучми.

ЗІЛ-118 «Юність»

Є і так звана «доганялка» для КДБ – «Волга» ГАЗ-23 зі 195-сильним V8 і автоматичною КПП від «Чайки». Найстаріші експонати – ГАЗ-А 1932 року та Buick Roadmaster 1937 року.

Buick Roadmaster 1937 року

В експозиції чимало американських авто 60-90-х років – Oldsmobile Delta 88, Chevrolet Impala Chevelle та Caprice. Є розкішні Rolls-Royce Corniche і Silver Shadow, чеська Tatra 603, пара купе Opel Rekord.

Chevrolet Impala

А ще можна побачити кабріолет «Таврія», експортний горбатий «Запорожець» з назвою «Ялта», пожежний мотоцикл «Дніпро». Відвідувачі зможуть оцінити чорно-білі телевізори та програвачі пластинок, а також зіграти на старовинних ігрових автоматах.  

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий