На росії планують ввести держгерулювання цін на авто як при СССР

У росії можуть запровадити державний контроль цін на нові автомобілі. Відповідний проєкт закону вже зареєстровано у держдумі. Про це повідомляє Фокус.

Законопроєкт зобов’язує автодилерів продавати нові машини за рекомендованою роздрібною ціною. Крім того, він забороняє встановлення додаткового обладнання на авто до його продажу.

Причиною таких суворих неринкових заходів (держрегулювання цін діяло при СРСР) автори законопроєкту називають стрімке зростання цін на авто в росії. Зупинка автозаводів та відхід провідних світових автовиробників з рф після початку повномасштабного вторгнення в Україну призвела до дефіциту нових машин на ринку та їх подорожчання.

До того ж, багато дилерів почали встановлювати додаткове обладнання на авто до їх продажу та використовувати це як привід для підвищення цін. За 2022 рік ціни нових авто в рф зросли в середньому на 19%, хоча деякі моделі подорожчали набагато більше.

Наприклад, ціна Kia Sportage у РФ підскочила до 76 700 доларів – кросовер став утричі дорожчим, ніж в Україні. А вартість Lada Vesta 2022 або Renault Duster часом сягала 40 000 доларів. Кросовери «Москвич», що випускаються на російському заводі, виявилися дорожчими, ніж імпортовані в Україну з Китаю їх близнюк JAC JS4.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий