В Україні виставили на продаж авто спецслужб радянської епохи за $136 тисяч (фото)

У 1960-х роках цей автомобіль називали догонялка. Справа в тім, що на перший погляд звичайна Волга (ГАЗ-23) насправді має під капотом 5,5-літровий (!) двигун від Чайки. Подібні машини використовували КДБ та інші спецслужби тих часів. І хоча сьогодні розгін до сотні цієї Волги не вражає (16 секунд), на той час цей показник був майже спорткарівським (за мірками СРСР, звичайно).

Як пише продавець Волги догонялки, на сьогоднішній час відомо про 19 таких автомобілів у світі. Даний автомобіль — з оригінальною автоматичною коробкою передач і оригінальним восьмициліндровим двигуном.

Це машина, за словами власника, з незвичайною долею — і навіть колір її, темно-синій з фіолетовим відтінком, незвичайний: у заводській палітрі він був відсутній, але, тим не менш, автомобіль був пофарбований в такій колір з спочатку, з конвеєра. Дана Волга випущена в 1962 році, у неї ще перехідний до третьої серії кузов. Машина не працювала в спецслужбах — свої перші двадцять років життя вона перебувала в Зеленограді (космічне містечко) в якості кур’єра, що підтверджує держномер 54-87 ЮБЯ, який був на автомобілі на момент купівлі (свідоцтво архіву).

За унікальний авто продавець хоче 136 тисяч доларів. Зазначимо, що цей самий екземпляр ГАЗ 23 догонялка ще до війни (у 2019-му році) продавали за $140 тисяч. Також варто згадати, що є в Україні (у Криму) ГАЗ-24 КДБ, який у 2021-му році продавали за 40 тисяч тих же доларів.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий