В Україні знайшли найрідкісніший самоскид ЛуАЗ (фото)

За різними даними, таких машин було випущено 4 чи 5 екземплярів! Мова йде про ЛуАЗ-2320 (ЗАЗ-2320). Це невеличкий повнопривідний автомобіль виробництва Луцького автомобільного заводу, призначений для роботи в умовах з обмеженою вантажопідйомністю.

ФОТО: topgir.com.ua

Подейкують, що до наших днів залишився один (за іншою інформацією – два) такий автомобіль! Саме цей екземпляр, як повідомляє підписник ТопЖир, було знайдено у Закарпатті, де колекційне авто понад 20 років використовували для важких і виснажливих робіт.

ФОТО: topgir.com.ua

ЛуАЗ-2320 був розроблений на основі моделі ЛуАЗ-2403 і відрізнявся від неї тим, що в нього був встановлений силовий агрегат автомобіля ЛуАЗ-969М. Важливою особливістю цієї моделі були самовідкидний кузов і навантажувальний пристрій.

ФОТО: topgir.com.ua

Проект ЛуАЗ-2320 був розроблений Науково-технічним центром «ЗАЗавтотехніка» у 1991 році з метою створення універсального транспортного засобу для сільського господарства. Окрім механізму навантаження, міні-самоскид також міг бути обладнаний різноманітним навісним обладнанням, таким як подрібнювач сіна або пилорама. Це обладнання кріпилося спереду автомобіля і приводилося в рух через вал відбору потужності.

ФОТО: topgir.com.ua

Виробництво автомобіля ЛуАЗ 2320 розпочалося в 1991 році, і за два перших роки було виготовлено всього 4-5 примірників цієї моделі. Автомобіль оснащувався чотирициліндровим V-подібним двигуном МеМЗ-969А об’ємом 1,2 літра і потужністю 40 кінських сил. Коробка (але краще — скринька) передач була механічною і мала чотири швидкості. Транспортний засіб мав повний привід 4X4, але не мав міжосьового диференціала. Замість цього, в ньому була можливість блокування заднього диференціала та пониження передачі.

Загалом, ЛуАЗ-2320 був цікавим експериментом в автомобільній індустрії, спрямованим на задоволення потреб сільського господарства та інших спеціалізованих галузей.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий