В Україні показали унікальний 46-річний ЗАЗ Перспектива

У музеї «Машини часу» в Дніпрі презентували раритетний ЗАЗ Перспектива. Автомобіль, який зберігся в єдиному екземплярі, від реставрували і він став частиною нової експозиції до Дня Незалежності.

ТопЖир вже колись писав про цю унікальну модель. ЗАЗ-1102 Перспектива створили в 1976 році, як заміну «Запорожцю». Для свого часу він був дійсно просунутим – передній привід, двигун спереду поперечно. У Запоріжжі вивчили Audi 50, Renault 16 та Ford Fiesta й вирішили зробити їх аналог.

ЗАЗ Перспектива сягає 3,7 м у довжину, 1,54 м у ширину та 1,47 м у висоту, а його маса – усього 700 кг. В конструкції використані деталі від Жигулів ВАЗ-2101.

Усього випустили лише три прототипи ЗАЗ-1102 Перспектива. Цікаво, що конкретно у цього авто двигун Renault та КПП Audi, хоча для серійної моделі готували новий мелітопольський мотор.

Автомобіль був готовий до виробництва, але совєтські чиновники його не дозволили. Мовляв, машина надто інноваційна, тому робіть і далі свої Запорожці.

Тим не менш, на ЗАЗі продовжили розробку передньопривідного авто, результатом чого стала Таврія, яка зберегла індекс ЗАЗ-1102. Але ж виробляти її почали аж на 12 років пізніше.

Прототипи ЗАЗ Перспектива наказали утилізувати, проте одну машину викупив і врятував заводський випробовував Іван Кошкін. Зараз йому 90 і він вирішив продати автівку в музей. Попри війну, її все ж вирішили відреставрувати і показати широкому загалу. Детальніше про машину — в сюжеті Інформатора.

Підписуйся на наш Telegram (там інформація зʼявляється швидше, ніж на сайті), не забувай про наш Інстаграм (там частенько те, чого нему ні на сайті, ні у Телеграмі). Ну й, підпишись у Facebook, якщо ти все ще користуєшся ним, звичайно.

Добавить комментарий