Официальный сайт ГАИ опубликовал пресс-релиз по поводу новых протоколов и запрета пользоваться старыми. Что это нам дает? Ха, это дает каждому водителю лишний раз поумничать, если вдруг наши стражЫ порядка захотят надурить невинных. Так что, запомни (или распечатай) пример нового протокола, чтобы мог “тыкнуть” его гаишника, когда тот из заначки достанет старый. Приводим текст заявления в оригинале…

Если для тебя здесь слишком много букофф – просто распечатай протокол.

На виконання закону України від 24 вересня 2008 року №586 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” 26.02.2009 року Міністерством внутрішніх справа України видано наказ №77, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24 квітня 2009 року за №374/16390.

Вказаним наказом введено у дію новий зразок адміністративного протоколу для документування співробітниками Державтоінспекції виявлених порушень правил дорожнього руху, постанову для оформлення відповідного рішення про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу працівником ДАІ.

Поряд з цим запроваджено тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом який в обов’язковому порядку видається порушнику, у разі вилучення у нього посвідчення водія за скоєні порушення ПДР, за які адміністративним Кодексом України передбачено позбавлення права керування транспортними засобами. Введення в дію нових зразків бланків суворої звітності значно спрощують процедуру оформлення правопорушення оскільки виготовляються у двох екземплярах, основний (оригінал) та копія, яка вручається правопорушнику і заповнюється одночасно із складанням основного документу.


Одночасно вказані бланки мають відповідну нумерацію для їх контролю, декілька ступенів захисту для унеможливлення підроблення та використання їх не уповноваженими на це посадовими особами. Станом на сьогоднішній день підрозділи Державтоінспекції МВС України забезпечені новою бланковою продукцією для документування порушень правил дорожнього руху у повному обсязі.

Використання бланків адміністративних матеріалів зразка 2003 року які були затверджені наказом МВС України №1217 підрозділам ДПС ДАІ МВС України, заборонено.