Як отримати відшкодування по ОСЦПВ при аварії: пам’ятка водієві

Якщо ваш автомобіль отримав пошкодження при ДТП, обов’язкова страховка цивільно-правової відповідальності іншого учасника аварії покриє збитки. Ви отримаєте компенсацію до 100 тисяч гривень, якщо не порушували правила дорожнього руху. Але якщо у ДТП винні обидва водії, кожен з них отримає не більше ніж 50% від максимальної суми.

Експерти СК «Універсальна» розповіли про способи відшкодування за автоцивілкою в різних ситуаціях.

Необхідні дії для отримання компенсації

Після аварії необхідно зафіксувати ДТП, що можна зробити самостійно або за участю співробітника ДАІ. У першому випадку оформляється європротокол, у другому — стандартний протокол.

Важливий крок — дзвінок у страхову компанію. Повідомте страховика про факт аварії, розкажіть про пошкодження та детально опишіть ситуацію. Телефон СК вказано на бланку поліса.

Протягом 3-х днів з моменту аварії зверніться в офіс СК, пред’явіть пакет документів (чинна автоцивілка від СК «Універсальна» або іншого страховика, паспорт, протокол) і подайте заяву.

Страхова компанія призначить експертизу, яку буде проведено протягом 10 днів з моменту ДТП. Експерт визначить ступінь завданої шкоди та зносу авто. Результати будуть показані в експертному висновку.

Ви отримаєте компенсацію через 15–90 днів після подачі заяви. Відсутність виплати після закінчення 3-х місяців — привід для звернення до суду.

Якщо в аварії брали участь більше 2-х машин та/або були постраждалі — необхідно повідомити про подію страховика винуватця ДТП, який відшкодує матеріальні збитки. В інших випадках здійснюється врегулювання через свою СК.

Коли оформляється європротокол

Якщо в аварії ніхто не постраждав, її можна зафіксувати без участі співробітника ДАІ. В даному випадку ліміт виплат скорочується вдвічі: зі 100 до 50 тисяч гривень. Спрощена процедура проводиться за наявності полісів ОСЦПВ у двох учасників аварії.

Автовласники повинні спільно заповнити бланк європротоколу, який складається з двох частин: лицьової та самокопіювальної. Кожна сторона забирає одну частину, щоб пред’явити її страховику. Також необхідно зняти на камеру пошкодження і місце події.

Якщо виникли складнощі

Що робити, якщо у винуватця аварії немає поліса ОСЦПВ або його страхова компанія виявилася банкрутом? Подібні ситуації регулює Моторне (транспортне) страхове бюро України. Після аварії необхідно звернутися до служби підтримки своєї СК і діяти згідно з наданими вказівками.

Подписывайся на наш Telegram (там информация появляется быстрее, чем на сайте), не забывай про наш Инстаграм (там частенько то, чего нет ни на сайте, ни в Телеграме). Ну и конечно, подпишись в Facebook, если ты всё еще пользуешься им, конечно.

Добавить комментарий